Messier AR-152L/1200 EXOS-2 (doprava zdarma) + možnost splátky

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 
Dostupnost Na dotaz
27 900 Kč    
Na splátky již od 962 Kč
Kód produktu 47-52128
Značka Bresser
Kategorie TELESKOPY
Záruka 24 měsíců
 
 • Čtyřčočkový objektiv s optickými členy minimalizujícími optické vady o průměru 152mm a ohniskové vzdálenosti 1200mm, na jehož konci naleznete rosnici s pogumovanou hranou
 • Rozměry objektivu jsou 161mm x 1275mm (vč. rosnice), hmotnost 11.1kg
 • Předností modelu R-152L je dobrá světelnost (f/8) s velkou ohniskovou vzdáleností, která umožňuje kvalitní pozorování detailů na povrchu měsíce (krátery a pohoří), planet (Saturnovy prstence s Cassiniho dělením či polární čepičky na Marsu)
 • Inovovaný model s kvalitnějším okulárovým výtahem pro ještě přesnější zaostřování než u původního modelu
 • Nový profesionální design bíle lakovaného tubusu s červeným proužkem na objektivu
 • Teleskop lze díky dobré světelnosti f/8 použít i k fotografování světelnějších objektů
 • Stabilní, výškově stavitelný stativ z ocelových trubek s chromovaným povrchem
 • Kvalitní celokovová montáž EXOS-2 vznikla vylepšením stávající montáže MON-2, má jemné převody a možnost připojení motoru k oběma osám pro snažší a pohodlnější pozorování
 • Ve srovnání s původní verzí MON-2 používá EXOS-2 velmi kvalitní kuličková ložiska pro hladší chod
 • Montáž EXOS-2 je vybavena tzv. polárním hledáčkem s červeně podsvíceným kontrolním obrazcem (LED), což výrazně usnadní a zpřesní seřízení polární osy
 • Kovový okulárový výtah s hřebenovým systémem zaručuje přesné a pohodlné ostření bez nežádoucí vůle, disponuje možností aretace a nastavením tuhosti chodu
 • Dalekohled je dodáván s širokoúhlým, dvoupalcovým okulárem 2" WA-25mm 70° (zvětšení 48x) a diagonálním zrcátkem taktéž o průměru 2" (50.8mm)
 • Okulár má velmi široké zorné pole (ve srovnání se standarními Plössl), gumovou očnici a dlouhý oční reliéf což přispívá k vysokému pozorovacímu komfortu
 • Pohodlné vyhledání objektů umožňuje hledáček 8x50 s širokým zorným polem, který je vybaven světelnou osnovou s regulací osvitu
 • Dalekohled je rovněž dodáván s astro-softwarem Stellarium a otočnou mapou noční oblohy
 • K teleskopu je možné doobjednat celou řadu volitelného příslušenství


Hvězdářské dalekohledy Messier kvalitativně završují nabídku teleskopů německého výrobce BRESSER optik. Jedná se o amatérské přístroje vhodné nejen pro náročnější amatéry nýbrž i pro úplné začátečníky v oblasti pozorování noční oblohy. Společným jmenovatelem všech "Messierů je nejen výtečná obrazová kvalita, ale i skutečně pevná a robustní rovníková montáž společně s ocelovým trubkovým stativem. Spojením takových atributů vznikla celá série výtečných přístrojů v širokém cenovém rozpětí, díky čemuž dokáží uspokojit celou škálu zákazníků. Nabídku lze rozdělit do dvou částí: čočkových (refraktorů) a zrcadlových (reflektorů) typu Newton.

První skupina je zastoupena modely s průměry objektivu 80 - 152mm. Přičemž nejmenší z nich - model R80 je vybaven EQ-SKY montáží (jako modely Pluto) a AR-90 je vybaven celokovovou rovníkovou montáží "EXOS-1" (viz. detail zde), která navzdory relativně nízké ceně nabídne vysokou pevnost a odolnost vůči chvění způsobeném ovládáním teleskopu. Montáž je ovládána dvěma průžnými hřídeli jejichž ovládání je zcela intuitivní a přesné. Posuvy jsou velmi jemné - nalezení a přesné sledování objektu je tak velmi jednoduché. K montáži lze připojit motor pro automatický posuv (volitelné příslušenství), díky kterému je používání dalekohledu výrazně usnadněné - po nalezení objektu a správném nastavení montáže zvolíte rychlost na ovladači motoru, který následně "pootáčí" celým přístrojem čímž kompenzuje otáčení země kolem osy. Pozorovaný objekt tak zůstává v zorném poli a vy se již nemusíte starat o další nastavování (v závislosti na přesnosti nastavení montáže). Motor nalezne využití zejména při fotografování prostřednictvím dalekohledu (pri delších expozicích) a při současném pozorování více uživatelů.

Ostatní refraktory větších průměrů jsou vybaveny montáží "EXOS-2", která nabídne ještě větší tuhost a možnost připojení dvou motorů pro posuv dalekohledu současně (volitelné příslušenství). Tato montáž je osazena velmi kvalitními kuličkovými ložisky ve všech osách, pohyb montáže je proto velmi jemný a tato je využitelná i k astrofotografii. Stativ, který je součástí montáže EXOS-2 je také výrazně robustnější a má vyšší nosnost, než u modelu EXOS-1. Portfólio refraktorů je dále zastoupeno modely: AR-102/1000 EXOS-1, AR-127S/635 EXOS-1, R-127S/635 EXOS-2, R-127L/1200 EXOS-2, AR-152S/760 EXOS-2, R-152L/1200 EXOS-2 (číselné označení je odvozeno od průměrů objektivu každého modelu).

Zrcadlové (reflektory) jsou zastoupeny modely NT-130/1000 EXOS-1, NT-150S/750 EXOS-1,
NT-150S/EXOS-2, NT-150L/1200 EXOS-1, NT-150L/1200 EXOS-2, NT-203/1000 EXOS-2, PN-203/800 EXOS-2. Nejmenší z těchto disponuje průměrem hlavního zrcadla 130mm a je vybaven montáží "EXOS-1". U většího modelu s průměrem 150mm si můžete zvolit mezi montáží EXOS-1 či EXOS-2. Větší modely s průměrem 200mm jsou pak vybaveny montáží EXOS-2. Všechny zrcadlové modely nabízejí vyvážený poměr kvality, výkonu a ceny.

Součástí balení všech Messierů je příslušenství v podobě optického hledáčku 8x50 (resp. 6x30)  s vysokou světelností a světelnou osnovou, kvalitní okulár typu Super Plössl 26mm (resp WA25mm 2"), ocelový stativ s nastavitelnou výškou a diagonální zrcátko (u refraktorů).
Dalekohledy lze dále dovybavit např. elektronickým okulárem či LPI/DSI kamerou s jejichž pomocí dosáhnete dobrých fotografických výsledků zejména v kombinaci s motory, které jsou nezbytné zvláště pro focení delšími expozicemi.
Všechny teleskopy Messier lze bezpochyby doporučit každému zájemci o hodnotný a skutečně kvalitní výrobek, který uspokojí nejen náruživé pozorovatele z řad amatérů.

Objednací číslo 47-52128
Typ čočkový
Průměr objektivu 152mm
Ohnisková vzdálenost 1200mm
Světelnost f/7.9
Hledáček 8x50 s osvitem
Okuláry v sadě WA 25mm (2")
Ø okuláru 1.25" a 2"
Max. využitelné zvětšení 300x
Montáž rovníková EXOS-2
Stativ chromovaný ocelový
Dodáván včetně astrosoftware
Barva bílá
Hmotnost montáže 5.3kg
Hmotnost objektivu 11.1kg
Hmotnost stativu 5.9kg
Hmotnost celková 36kg
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.